Karolova teta

09nov18:0023:00Karolova tetaHra Ľubomíra Feldeka podľa pôvodnej komédie Brandona Thomasa Charley’s Aunt18:00 - 23:00 Kultúrne centrumKategória:Divadlo

Podrobnosti

Hosťovanie divadla Dobreta (Drahovce) v Teatro Colorato. Karolovu tetu parafrázoval Ľubomír Feldek, podľa pôvodnej komédie anglického herca a komika Brandona Thomasa Charley’s Aunt. Dvaja študenti trpiaci vreckovými suchotami, sa upínajú na príchod brazílskej milionárky, tety jedného z nich. Čo však urobiť, keď sú zrazu tety dve a v záhrade sa kopia neohlásení hostia?

Karolovu tetu parafrázoval Ľubomír Feldek, podľa pôvodnej komédie anglického herca a komika Brandona Thomasa Charley´s Aunt, z roku 1892, kedy mala aj svetovú premiéru. Charleyho teta je evergreenom medzi komédiami, dočkala sa rôznych podôb a s veľkou obľubou sa hrá dodnes. K jej hlavným atribútom patrí inteligentný anglický humor, plejáda komických situácií a skvelé pesničky, ktorých autorom je tiež Ľubomír Feldek.

Dej sa odohráva vo vždyzelených záhradách Oxfordskej univerzity a hlavnými protagonistami sú študenti trpiaci vreckovými suchotami, ktorí svoje nádeje upínajú na príchod brazílskej milionárky (pôvodom zo Slovenska), tety jedného z nich, čiže tiež Slováka. Vytúžená teta ale mešká a záležitosti lásky nemôžu počkať. Študenti spolu s dôvtipným komorníkom preto vymyslia originálny spôsob, ako chýbajúcu tetu nahradiť. Čo však urobiť, keď sú zrazu tety dve a v záhrade sa kopia neohlásení hostia?

Viacej

Čas

(Streda) 18:00 - 23:00

Miesto

Kultúrne centrum

Kammerhofská 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *